Доктор радить, консультує, інформує

Перший раз віддаючи свого малюка в дитячий садочок, практично всі батьки стикаються з однією і тією ж проблемою: дитина починає частіше хворіти.

Слабке здоров'я дітей в дитячому садку завжди було великою проблемою. Дитина, в перший раз потрапляючи в дитячий сад, виявляється в досить агресивній вірусно-мікробної середовищі, адже в колективі можуть перебувати діти з застудою, нежиттю і т. д. А тому в дитячому саду дитина часто виявляється під загрозою захворювань.

Щоб поліпшити здоров'я дітей в дитячому садку, потрібно дотримуватися кілька досить простих правил. Для початку, якщо дитині тільки належить вступити в дитячий сад, потрібно зайнятися зміцненням її імунітету. Так, потрібно давати дитині гуляти на свіжому повітрі, забезпечувати утримання в щоденному раціоні дитини всіх необхідних вітамінів і мінеральних речовин.

Дитині не потрібно створювати «тепличні умови», намагаючись всіляко оберігати його від найменшого впливу навколишнього середовища. Це означає, що не потрібно надмірно кутати дитину під час прогулянок, не потрібно створювати в домі «стерильну чистоту». Краще давати дитині побільше контактувати з іншими дітьми (це корисно і в плані соціального розвитку), регулярно проводити загартовуючі процедури.

Адаптації дитини в дитячому саду слід приділити особливу увагу. Потрібно постаратися вибрати сад, в якому б дитині подобалося. Потрібно також і підготувати малюка до першого походу в дитячий сад: розповісти, як весело він зможе провести там час, як зможе пограти з іншими дітьми.

Щоб бути в повній впевненості, що здоров'я дітей в дитячому саду не похитнеться, найкраще ще до надходження в сад пройти з дитиною медичний огляд. Під час огляду лікар визначить, чи здорова дитина. Якщо імунітет дитини ослаблений після хвороби, то краще дочекатися, коли імунітет зміцніє, а вже потім вести малюка в дитячий сад.

Здоров'я дітей в дитячому садку – це відповідальність і персоналу садка, і батьків.

ПАМ’ЯТКА

для  батьків  щодо  підготовки

дитини  до  щеплення

Аби вакцинація дошкільника пройшла  ефективно,  його  необхідно  підготувати.  Пропонуємо  декілька  простих  правил,  дотримання  яких  допоможе  уникнути  ускладнень.

Стежте  за  графіком  щеплень  своєї  дитини.  У  ДНЗ  повідомляють  про  проведення  щеплення  завчасно,  це  дає  вам  змогу  належно підготувати  дитину  до  процедури.

Звертайте  увагу  на  реакцію  організму  дитини  на продукти,  ліки  тощо. Інформація про  можливі  реакції  дитини  на процедури,  вживання  певних  продуктів  харчування,  прийняття  ліків  тощо  буде  надзвичайно  корисною  для  визначення  протипоказань до  щеплень,  ефективної  схеми  вакцинації,  рекомендацій  щодо  харчування,  вибору препаратів.

Здайте  аналізи  дитини.  Запорукою  правильності  висновку  лікаря  про  дозвіл  на  проведення  чи  відвід  від  вакцинації  є  результати  лабораторного дослідження ( аналіз  сечі,  крові).

Поінформуйте  лікаря  про  всі  особливості  та  проблеми  здоровя  дитини.  Необхідно розповісти  лікарю,  як  дитина  перенесла  попередні  щеплення,  чи  не  було  раніше  судом,  виражених  алергічних  реакцій,  хронічних  захворювань.

Не  погоджуйтесь  на вакцинацію  дитини,  якщо:

найближчим  часом  ви  збираєтеся  з  ним  у далеку  подорож;

у  період  епідемії  грипу,  окрім  вакцинації  проти  грипу;

під  час  прорізування  зубів;

безпосередньо  перед  вступом  до ДНЗ .

Зверніться  до  лікарів – спеціалістів,  якщо  дитина  хворіє. Тяжкі  захворювання  дитини  не  є  приводом  для повної  відмови  від  вакцинацій.  За  неврологічних  захворювань  питання  про  проведення  профілактичних  щеплень  вирішує невролог.  У  разі алергічного  захворювання – алерголог. Зверніться  до  відповідного  лікаря – спеціаліста,  який  надалі  співпрацюватиме  з  педіатром  з  питань  вакцинації.

Дізнайтеся,  який  час  найсприятливіший для  вакцинації  вашої  дитини.  Щеплення  рекомендовано  проводити  після  клінічного  і лабораторного  обстеження  дитини,  найліпше  у  теплу  пору  року  за низького  рівня  захворюваності  на респіраторні  інфекції.

Не  вводьте  у  раціон  дитини  нові  продукти. Намагайтеся  не  вводити  нові  для  дитини  продукти  харчування  за  декілька  днів  до  щеплення. Перед  проведенням  вакцинації  не  слід  давати  дитині  продукти,  які  можуть  спричинити  алергію.

Контролюйте  об’єм  харчування. Дитина  переносить  щеплення  легше,  якщо  її  шлунок  не  перевантажений. З  день  до  щеплення,  у  день  щеплення  і  наступного  дгня  після вакцинації  намагайтеся  не  перегодовувати  дитину,  подавайте  їжу,  що  легко  засвоюється.

Скасуйте  прийом  вітаміну D. Якщо  за призначення  лікаря  дитина  приймає  препарати  вітаміну D,  то  за 2 – 3  дня  до  запланованого  щеплення  їх  прийом  слід  припинити,  а  відновити  можна  не  раніше  ніж  через  5  діб.

Перевірте  роботу  шлунково -  кишкового  тракту  дитини. Якщо  впродовж  доби  перед  щепленням  у  дитини  не  було  випорожнення,  робити  щеплення  не  бажано.

Виміряйте  температуру  тіла  дитини. Температура  тіла  дитини  тривалий  час  до  вакцинації  і  безпосередньо  в  день  її проведення  має  бути нормальною  або  триматися  у  звичайному  для  дитини  діапазоні,  без  різких  амплітуд.

Спостерігайте  за  самопочуттям  дитини. На  момент  вакцинації  дитина  має  бути  здоровою. Навіть  якщо  температура  тіла  дитини  нормальна,  але  є  слабкі  симптоми  захворювання ( кашель, нежить, млявість) , контакт з хворими,  то  щеплення  робити  не  можна.

Проконсультуйтеся  з  лікарем.  Перед  кожною  вакцинацією  дитину  має  оглянути  лікар,  який  вирішує,  чи  можна  робити  щеплення  саме  сьогодні. У  разі  відводу  від  вакцинації  потурбуйтеся  про  можливість  її  проведення  у  визначений  для  кожної  вакцини  термін.