Мукачево ДНЗ № 33
 
Дорогі відвідувачі! Вітаємо Вас на сайті нашого улюбленого садочка " КАЗКА"!

Батьківський лекторій

Анимация линии

Рекомендації для батьків з підготовки дитини до вступу до дитячого садка

 

 

Процес звикання дитини до нових соціальних умов значною мірою залежить від внеску батьків у її виховання: рівня сформованості у неї елементарних навичок самообслуговування, гри, мовного розвитку, вміння поділитися іграшкою тощо.
Підтримуйте бажання дитини проявляти самостійність у процесі приймання їжі: сідати на стілець, пити з чашки, тримати її обома руками, їсти ложкою, їсти хліб з рідкою стравою. Привчайте дитину користуватися серветкою, дякувати після їжі.
Привчайте малюка тримати своє тіло в чистоті: позитивно ставитися до переодягання в чистий одяг, умивання, як у міру потреби, так і до та після їжі: підставляти руки під струмінь води, змивати мильну піну з рук, користуватися рушником; з допомогою дорослого користуватися носовою хустинкою.
Привчайте дитину своєчасно повідомляти про потребу сісти на горщик.
Малюку буде легше адаптуватися в колективі, якщо він знатиме не лише імена вихователів, а і буде знайомим з однією чи кількома дітьми групи ще до приходу у дитячий садок.
Дитина має знати, в яких випадках їй слід звертатися за допомогою до вихователів. Всі ці знання дитина може набути, спостерігаючи за іншими дітьми, а також удома у рольових іграх із батьками.


Характер адаптації дитини багато в чому залежить від того, що розповідають батьки про дошкільний заклад. Розповідаючи дитині про дитячий садок, уникайте фраз типу: «От підеш до садка, там тебе швидко всього навчать», або «Там добра тьотя-вихователька буде дозволяти тобі робити все, що захочеш». І те, й інше однаковою мірою погано, бо не відповідає дійсності, з якою зустрінеться дитина, прийшовши до дитячого садка. І аж ніяк не варто залякувати малюка: «Не будеш слухатися — віддам до садочка», а згодом, коли вона вже відвідуватиме його, погрожувати залишити її там, якщо не перестане плакати або вередувати. Щоб малюк легше сприймав нове оточення й звикав до нього максимально безболісно, слід підготувати його до цього — сформувати у дитини позитивне очікування майбутньої зміни у його житті. Віддавши дитину до дитячого садка, батьки досить часто ставляться до неї співчутливо, з жалем. Відчуваючи це, вона також починає жаліти себе, вередує, відмовляється ходити в групу. Але можна виховати зовсім інше ставлення до дитячого садка — бадьоре, радісне, якщо пояснити малюкові, що новий для нього дім — то життєва потреба, що він росте і переходить на нову сходинку свого розвитку, тож йому потрібні інші умови, потрібне товариство однолітків. За такого настрою народжуватимуться позитивні почуття, бажання йти на зустріч з новими товаришами. Про майбутнє відвідування дитячого садка треба говорити вдома як про добру подію.
Спокійному і впевненому адаптуванню малюка до дитячого садка сприятиме поінформованість про життя в ньому. Цьому може сприяти гра-драматизація. Дитині кажуть: «Лялька Катруся піде до дитячого садка. Ходи сюди, Катрусю привітайся. У тебе буде своя шафа для одягу (показують). Ти обідатимеш з дітьми за столом (садовлять ляльку за іграшковий стіл). У тебе будуть друзі, з якими буде цікаво й весело гратися. А потім за тобою прийде мама». Далі цей варіант доцільно розіграти вже з дитиною.
Дитину треба ознайомити з дошкільним закладом ще до того, як вона туди прийде на весь день. Спочатку слід прийти на вечірню прогулянку, подивитися, як діти граються, як розходяться по домівках. Важливо звернути увагу дитини на те, що батьки щодня забирають своїх дітей додому, ніхто з них не залишається на ніч, що вночі дитячий садок
не працює. А от наступного дня діти знову приходять сюди. Це має закарбуватися у свідомості дитини. Це треба зробити тому, що почуття часу у дітей ще не сформоване, і коли вони потрапляють до дитсадка, то багатьом здається, що їх вже ніколи звідси батьки не заберуть, що це тепер «назавжди».
За кілька днів, якщо група вже сформована, можна буде прийти на денну прогулянку. Потім зайти в дитячий садок разом зі своєю групою, ознайомити дитину з усіма приміщеннями групи. Батьки, перебуваючи поруч із дитиною, зможуть пояснити все те, що її цікавить.
У перші дні час перебування дитини в дитячому садку має бути скорочено до кількох годин: тривале перебування у незнайомому оточенні ще заважке для неї. Нехай перший раз дитина побуде в новому колективі 1,5—2—2,5 год. Було б дуже добре, щоб перший день у дитячому садку випав на середину тижня, ближче до вихідних.
Не варто залишати дитину на денний сон, якщо вона ще не звикла до групи.
Поступово час перебування в групі можна збільшувати на 1—2 год.
Не менше ніж за 2,5—2 місяці (а то й півроку-рік), до того як дитина почне відвідувати дошкільний заклад, батьки мають з'ясувати, за яким режимом живе група дитячого садка, що відповідає їй за віком. Якщо домашній режим і режим дитячого садка кардинально відмінні у часі й послідовності режимних моментів, не зайве проконсультуватися у дільничого педіатра або лікаря дошкільного закладу.
За кілька тижнів до вступу у дитсадок, а також у період адаптації, у раціоні харчування дитини має бути велика кількість свіжих фруктів та овочів, салатів, у яких багато вітамінів та біологічно активних речовин.

 

НАВЧАЙТЕ  ДІТЕЙ  МАТЕМАТИЧНОМУ

ЛОГІЧНОМУ  МИСЛЕННЮ

 

Математична  підготовка  дитини  проводиться  під  керівництвом  дорослого  поступово,  в  процесі  систематичних  занять,  направлених  на  ознайомлення  з  кількісним,  просторовим  і  часовим  відношенням.  Заняття  можуть  проходити  у  формі  гри,  бесіди,  розповіді  й  пояснень  дорослого,  а  також  організації  практичних  дій  самих  дітей (  накладання,  прикладання,  вимірювання,  вирізання,  побудови,  перелічування,  письма,  штриховки  тощо ).  В  результаті  у  дитини  формується  знання  про  те,  що  навколишнє  життя  заповнене  багатьма  звуками,  рухами,  предметами,  які  відрізняються  за  своєю  природою,  кількістю,  формою,  величиною,  розміщенням  у  просторі.  Чим  точніші  у  дітей  знання,  тим  глибше  вони  розуміють  оточуючу  їх  дійсність.

    При  організації  навчання  батьки  повинні  звертати  увагу  на  те,  щоб  дитина  правильно  називала  терміни :

« число»,  « цифра»,  « фігура»,  « величина»  та  інше.

  Для  розвитку  логічного  математичного  мислення  батьки  повинні  мати  наступний  матеріал :  дрібні  предмети  та  іграшки ( мотрійки,  кубики,  качечки,  зайчики,  ґудзики),  карточки ( картонні  листки,  на  яких  будуть  розкладатись  ці  предмети),  а  також  силуети  птахів,  тварин,  комах,  фруктів,  овочів,  геометричні  фігури (  м’ячі,  куби,  круги,  квадрати)  різні  за  кольором  і  за  величиною.  Цей  матеріал  необхідно  тримати  окремо  від  усіх  іграшок,  якими  грається  дитина  самостійно.  Це  може  бути  « чарівний  мішечок»  чи  « чарівна  скринька»,  в  які  складаються  іграшки.

 

  Результат  роботи  буде  залежати  від  того,  наскільки  ви  зможете  зацікавити  дитину,  як  забезпечите  її  практичну  і  пізнавальну  активність  на  занятті.